Tworzenie animacji i modeli w programie Blender 3D

Blender 3D kurs. Więcej szczegółów na domin-krakow.pl

Świat grafiki nieustannie ewoluuje i coraz częściej artyści porzucają tradycyjne metody preferując kreowanie swoich dzieł wyłącznie w formie cyfrowej. Dostępne aplikacje graficzne dają artystom nie tylko wolność wykonywania grafik 2D, ale także modelowania trójwymiarowych obiektów. Inicjacja nauki modelowania 3D nie wymaga w tej chwili wielkich nakładów finansowych – każdy może przecież ściągnąć program Blender, który daje szerokie możliwości tworzenia obrazów 3D i animacji, a który zarazem jest całkowicie darmowy.

Nauka modelowania 3D najlepiej pod okiem znającego program nauczyciela

Obsługę dowolnego oprogramowania można przyswoić sobie we własnym zakresie, jednakże proces ten ciągnie się wtedy dłużej i nierzadko bywa bardzo frustrujący. Dlatego też uczestnictwo w kursie modelowania 3D będzie nadzwyczaj pomocne osobom, które dopiero odkrywają program Blender. Rozpoczynanie pracy z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami bądź dodawanie rozmaitych efektów i tekstur na modelowany obiekt będzie łatwiejsze, jeżeli odbywać się będzie pod okiem znającego program dydaktyka. Nauczyciel na bieżąco prowadzi korektę modeli wykonywanych przez kursanta wskazując detale, które wymagają dopracowania i sugerując ku temu odpowiednie drogi. Jak w wypadku innych kursów najlepiej, żeby przebiegał on w niewielkich grupach, co da pedagogowi możliwość poświęcenia każdemu uczestnikowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D amatorów jak i artystów

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest dziś zdolnością poszukiwaną i poważaną zwłaszcza w branży projektowej, filmowej i gier komputerowych. Znajomość oprogramowania Blender 3D poszerza zatem przyszłe perspektywy zawodowe. W czasie kursu można stworzyć pierwsze profesjonalne prace, które potem można bez obaw uwzględnić w swoim portfolio. Nie oznacza to jednak, iż kursy modelowania 3D przeznaczone są wyłącznie do osób, które pragną pracować zawodowo m.in. w branży filmowej i łączą z tym swoją karierę zawodową. Spory procent uczestników tego typu warsztatów to po prostu artyści i pasjonaci 3D, którzy chcą rozwinąć swoje obecne umiejętności czy też odkryć nowe formy wyrażania siebie.

Nasz adres:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]