Malarstwo komputerowe – jakie oprogramowanie jest niezbędne

Sprawdź Photoshop digital painting na digitalownia.pl.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od dłuższego czasu próbują podążać drogą rozwoju cyfrowego. Umiejętność malowania tradycyjnymi technikami obecnie nie jest już jedynym warunkiem, żeby znaleźć pracę w branży gamingowej bądź filmowej, dlatego że te gałęzie rozrywki do kreowania postaci i świata przedstawionego wykorzystują przeważnie specjalistyczne oprogramowanie. Wiedząc o tych realiach duży odsetek młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem niezwłocznie sięga po najpopularniejsze programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Jakie narzędzia do malarstwa cyfrowego wykorzystują artyści

Jest kilka programów używanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop, który pomimo że został stworzony jako oprogramowaniem do retuszu fotografii, błyskawicznie został ulubionym softwarem game developerów i artystów. Wraz z sukcesem Photoshopa powstały kolejne pokrewne programy, jak np. Corel Painter, ArtRage czy Clip Paint Studio, w których dzięki zastosowaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła niewiele różniące się od obrazów wykonanych gwaszem, akwarelą bądź farbami olejnymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość cofnięcia błędnych ruchów pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby wszak nigdy się nie wyczerpią!

Wybierz kurs malarstwa cyfrowego online z opcją konsultacji z twórcą kursu

W praktyce nauka malarstwa cyfrowego przebiega w porównywalny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Rzecz jasna pierwsze próby można podjąć na własną rękę, niemniej jednak by rozwinąć maksymalnie swoje umiejętności, a jednocześnie poznać potrzebne triki stosowania pędzli i wszystkie opcje oprogramowania, rekomendujemy wziąć udział w kursie opracowanym przez doświadczonego instruktora. Jeśli w okolicy twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do najrozmaitszych kursów Adobe Photoshop online. Spektrum technik jakie omawiają takie szkolenia jest szerokie i uczą one dużo więcej niż wyłącznie najważniejszych funkcji oprogramowania. Ważne jest jednak, aby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia użytkownikowi skontaktowanie się z twórcą kursu.

Nasz adres:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]