Optymalizacja stron internetowych – czy można bez niej żyć?

Stworzenie strony internetowej to nie wszystko. Ważne jest, aby była ona popularna wśród użytkowników sieci. Ale co można zrobić, żeby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? Do tego służy właśnie optymalizacja.

O co chodzi w optymalizacji stron internetowych?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Właściwie przeprowadzona optymalizacja pomoże w lepszym indeksowaniu strony przez roboty sieciowe, co sprawi, że będzie ona wyżej w wynikach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jak wygląda kompleksowa optymalizacja stron internetowych?

Profesjonalnie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także opublikowanych na niej tekstów i obrazów. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: usprawnienia wyświetlania, zgodności ze standardami W3C oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, jeżeli na stronie znaleźć można słowa, na które pozycjonuje się stronę, nieprawidłowym jednak jest ich nadużywanie. Dokonując optymalizacji grafiki zwracamy uwagę na wielkość plików oraz typ zastosowane kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy słowa kluczowe i linki znajdujące się na stronie.
Profesjonalna optymalizacja strony internetowej pomaga w osiąganiu lepszych wyników wyszukiwania i sprawia, że portal jest częściej odwiedzany . Optymalizując stronę należy pamiętać o tym, że przede wszystkim powinna być ona przyjazna dla użytkowników.