Złota i srebrna biżuteria z topazami

Znajdź topazy

Topaz jest jednym z najbardziej wytrzymałych kamieni na świecie, przez co jest stosowany do produkcji wyrobów szlifierskich. Oprócz tego jest również wymieniany wśród najpiękniejszych kamieni, zaś jego zalety od lat są doceniane przez jubilerów oraz ich klientów. Może mieć najróżniejsze odcienie – od bieli, przez czerwień, aż po nasycony fiolet. Jest rzadkim kamieniem – występuje jedynie w Ameryce Południowej, Azji, Afryce i Europie Wschodniej. Przez złotników jest zazwyczaj przygotowywany szlifem wielobocznym, co dodaje mu niepowtarzalnych wartości estetycznych.

Kolczyki i inna biżuteria z topazami

Kolor topazu sprawia, iż jest on wykorzystywany przede wszystkim do wyrobu biżuterii srebrnej – doskonale komponuje się z owym kruszcem. Warto przy okazji zaznaczyć, iż w sklepach spotkamy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – sprzedawane są też wersje złote. Biżuteria z topazami to zazwyczaj pierścionki i naszyjniki, ale jubilerzy wytwarzają także inne ozdoby. Para złotych kolczyków z tymi kamieniami to niekiedy koszt rzędu tysiąca PLN, zaś za wykonane ze srebra zapłacimy nawet sześć razy mniej.

Biżuteria z topazami – kup online

Z uwagi na ich zalety, biżuteria z topazami jest naprawdę często spotykana. By znaleźć modele najbardziej trafiające w nasze gusta należy więc wybrać się do paru salonów – zaś to kosztuje mnóstwo wysiłku. Żeby takich problemów uniknąć, warto postawić na kupno w internecie. Jest to wyjście znacznie prostsze, a poza tym wchodząc do sieci możemy także wyszukać kolczyki i wisiorki w atrakcyjnych cenach.