Wisiorki srebrne – duży wybór

Jeśli chcesz kupić zawieszki srebrne, skieruj się tu

Srebro od dawna znajduje się wśród najczęściej wybieranych przez jubilerów materiałów. Nie powinno to dziwić – jest łatwe w obróbce, doskonale wygląda i charakteryzuje je ciekawy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten okazuje się naprawdę delikatny, w związku z czym możemy zarysować. W jaki sposób zatem troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Detergenty niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla wykonanej ze srebra biżuterii bywają zabójcze. W kontakcie z nimi metal może odbarwiać się i blaknąć. Nie wolno zatem wykorzystywać ich w celu pielęgnacji ozdób, a podczas mycia naczyń koniecznie musimy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy wykorzystywać kuferki wykładane od środka miękką tkaniną – unikniemy tak ich zarysowania. Metal ten niezbyt dobrze znosi też styczność z wodą i słońcem, które mogą powodować, że wyblaknie lub zmieni kształt. Przed schowaniem do pudełka paru przedmiotów, musimy wcześniej zabezpieczyć je miękką ścierką albo włożyć do plastikowego worka.

Sól uratuje wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii powinniśmy wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli – świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego sprawdzą się również wódka, białko kurze oraz odpowiednie płyny. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii musimy używać miękkich ścierek – sztywne mogą porysować fakturę.