Srebrne kolczyki – jak wybierać i pielęgnować

Więcej szczegółów o srebrnych kolczykach

Srebrne kolczyki to niewątpliwie jedne z najchętniej nabywanych przez kobiety dodatków. Pasują na każdą okazję – wyjątkowo wzniosłą i mniej oficjalną. Sprawdźmy dlaczego są tak popularne oraz gdzie można je kupić.

Srebrne kolczyki – jakie nabyć

Srebrne kolczyki można znaleźć w rozlicznych kształtach. Najczęściej kupowane są delikatne wkręty, które sprawdzą się na różne wydarzenia, są skromne, ale jakże szykowne. Równie często kupowane są długie kolczyki, które cudownie wysmuklają sylwetkę. Są ozdobione naturalnymi kamieniami albo całkowicie klasyczne. Akcesoria zrobione ze srebra nie podrażniają skóry, co często występuje w przypadku błyskotek z tworzyw sztucznych. Najbardziej niebanalne kolczyki wyprodukowano techniką przyciemniania, więc wybierając je popatrzmy na numer próby oraz sposób ich produkcji.

Wyczyść swoje srebrne kolczyki

Srebrne kolczyki należy umiejętnie pielęgnować i systematycznie usuwać wszystkie zanieczyszczenia, żeby stale prezentowały się nienagannie. Należy przecierać je często suchą ściereczką wykonaną z miłego w dotyku tworzywa, używać specjalistyczne produkty czyszczące, a przeznaczone na specjalne okazje kolczyki trzymać w przeznaczonych do tego pudełkach. Nie sprawdzajmy natomiast anachronicznych technik polerowania, takich jak pasta do zębów czy sól. Takie środki mocno niszczą elastyczną powłokę metalu szlachetnego.

Gdzie znaleźć największy wybór srebrnych kolczyków?

Najlepszy wybór biżuterii jest niewątpliwie w sklepach internetowych, które zapewniają szybką dostawę i rozmaite obniżki cen. Ponadto zakupy online to niezwykła wygoda, którą zapewne docenią przede wszystkim zabiegane Polki.