Pierścionki z ametystami

Chcesz kupić biżuterię z ametystami? Odwiedź ten adres

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz kilku regionach USA, a także w kilkunastu innych krajach, na przykład: Indiach i Kenii. Ze względu na wyjątkową purpurowo-fioletową barwę, stał się niezwykle popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystuje się w branży jubilerskiej. Biżuterię z ametystami znajdziesz na ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach brytyjskich władców. Dziś, znajdujemy go w broszkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie prezentuje się w stylizacjach wieczorowych. Aby delikatnie rozświetlić cerę, warto założyć drobne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej zdecydować się na duży element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Właściwości biżuterii z ametystami

Ametyst uważany jest za kamień relaksu. Dlatego też biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na piękny kolor i estetykę, ale również z powodów natury metafizycznej. Część kobiet, nosząc bransoletkę z ametystem przez dłuższy okres czasu, zaczyna czuć spokój i uwalnia umysł. Na temat energii tego kamienia ozdobnego lepiej wyrobić sobie własny pogląd.