lampworki, srebrna biżuteria, biżuteria srebrna

Lampworki – wyjątkowe ozdoby

Na pierwszy rzut oka przywodzą na myśl kolorowe słodycze. Lampworki, gdyż o nich mowa, to charakterystyczny rodzaj paciorków produkowanych ze stopionego szkła. Z początku były produkowane w domach – surowiec topiono za pomocą zmienionej lampy na naftę, dlatego też powstała nazwa lampworki. Dziś także możemy wykonać je samodzielnie, lecz bardziej trafionym rozwiązaniem okaże się z całą pewnością kupno zrobionej już biżuterii z lampworkami. Dlaczego warto na to postawić? Do jakich kreacji najlepiej nosić lampworki? Jak wykonać je nad lampą?

Lampworki – jak powstają?

Lampworki są robione, jak już wspomnieliśmy, nad palnikiem. Obecnie w zupełności wystarczy zwykły palnik. Do ich produkcji stosuje się specjalne szkło, jakie wskutek działania płomienia topnieje, a to pozwala na danie mu dowolnych form. Paski stopionego szkła nawijane są na pręcik, przez co każdy paciorek ma dziurkę dokładnie w środku – dzięki temu lampworki bywają stosowane do produkcji broszek czy wisiorków.

Kreacje do lampworków

Kolorowe lampworki doskonale dopasowują się do zwykłych kreacji. Najlepiej łączą się z t-shirtami z zabawnymi nadrukami, kolorowymi swetrami i coraz częściej zakładanymi trampkami. Nie znaczy to jednak, iż będą ciekawie wyglądały tylko przy takich ubraniach – to tylko sprawa wyobraźni.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]