Kolczyki z kamieniami syntetycznymi i naturalnymi

Chcesz kupić kolczyki z kamieniami? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Mimo, że biżuteria może obyć się bez minerałów naturalnych, to trudno wyobrazić sobie bez nich eleganckie bransoletki lub pierścionki. Kamienie mogą zupełnie odmienić wizualne walory ozdób – inny styl mają wszak ozdoby z topazami, inny zaś te ozdobione bursztynem. Które naszyjniki oraz kolczyki z kamieniami szczycą się największą popularnością? Jakie Minerały wykorzystywane w warsztatach jubilerów są prawdziwe, a które okazują się syntetycznymi wyrobami? Odpowiedź może zadziwić – szczególnie czytelników, którzy nie znają się na złotnictwie.

Kryształki Swarovskiego i kolczyki z kamieniami

Warto nadmienić, że wiele materiałów stosowanych do wyrobu kolczyków z kamieniami to kamienie syntetyczne. Wśród nich najpierw należy wspomnieć cyrkonie, które wyrabiane są z wapnia oraz cyrkonu, a różne kolory zawdzięczają tego typu domieszkom, jak cer lub kobalt. Oprócz cyrkonii, kamieniami sztucznymi są też kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze szkła ołowiowego.

Naturalne kolczyki z kamieniami

Jubilerzy znacznie chętniej wykorzystują rzecz jasna minerały szlachetne. Najczęstsze to bez wątpienia topazy, mogące mieć barwy od błękitnych do czerwonych i nadzwyczaj wytrzymałe diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko wytwarzane są też z bursztynu, turkusu oraz opalu. Wykorzystanie naturalnych minerałów zazwyczaj zwiększa cenę zakupu tego typu ozdób. Dobrze jednak zdać sobie sprawę, że są to egzemplarze dużo bardziej oryginalne, aniżeli te ze syntetycznymi materiałami.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]