Biżuteria z cyrkoniami – nie wszystko diament co się świeci

Biżuterię z cyrkoniami zamówisz na www.cyrkonie.com.pl

W zdobnictwie artyści niezwykle często stosują wiele kamieni szlachetnych. Poza faktem, że ten sposób ozdabiania dodaje biżuterii olśniewającego charakteru, są jednym z podstawowych aspektów wpływających na wartość obrabianego przedmiotu. Skutkiem tego jest fakt, że dość nieliczna grupa klientów może pozwolić sobie na klejnoty z prawdziwego zdarzenia wśród swoich zbiorów. Na szczęście istnieją też alternatywne sposoby dla niezbyt zamożnych osób.

Co rozumiemy jako cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie są kamieniami ozdobnymi niewystępującymi naturalnie w przyrodzie są wytwarzane całkowicie syntetycznie. Stanowią one jedną z prawie idealnych alternatyw dla brylantów – z powodu niemal wyglądu nie do odróżnienia i podobnych cech. Zazwyczaj cyrkonia nie ma barwy, ale wersje zawierające niestandardowe minerały mogą posiadać dowolne kolory, czy też nawet zmieniać je pod wpływem światła. Z uwagi na przytoczone właściwości estetyczne, cyrkonie są niezwykle popularne w jubilerstwie.

Biżuteria i stomatologia – wykorzystanie cyrkonii

Jak wspomnieliśmy cyrkonie swoje miejsce jako ozdoby w jubilerstwie, posiadają one naturalnie też inne zastosowania. Przykładowo, używa się je w medycynie (jako przejściowe uzupełnienie zębów mlecznych), w przemyśle lub też do określania pH w wysokich temperaturach. Dawniej, dzięki posiadanym właściwościom wykorzystywane były nawet przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. Jeśli jednak zaintrygowani jesteśmy najpopularniej występującą formą cyrkonii, czyli biżuterią, kupić ją można na przykład przez internet.