instalacje teletechniczne, infrastruktura sieci

Z czego składają się instalacje teletechniczne?

Instalacje teletechniczne sieci telewizji kablowej to potężna infrastruktura w której zakres wchodzi mnóstwo rozmaitych sprzętów – od elementarnych po bardzo skomplikowane. W naszym kraju działają fachowe przedsiębiorstwa, które zajmują się obsługą sieci RTV. Zobaczmy jakie usługi oferują i z urządzeń składają się instalacje teletechniczne.

Instalacje teletechniczne – kable telekomunikacyjne i modulatory cyfrowe DVB-T/ DVB-C/IP

Instalacje teletechniczne obejmują przyrządy jak m. in.: anteny digit, zabezpieczenia odgromowe, przedwzmacniacze tv, zwrotnice antenowe, węzły optyczne. Na rynku dostępne są także gniazda multimedialne, kable koncentryczne 75 OHM, modulatory cyfrowe DVB-T/ DVB-C/IP i cyfrowe stacje czołowe. Sprzęty tego typu montowane są na osiedlach mieszkaniowych, w hotelach i wieżowcach. Przedsiębiorstwa specjalizujące się w sieciach RTV/SAT zajmują się z kolei z reguły rozplanowywaniem sieci i produkowaniem konkretnych modułów. Sieci teletechniczne opierają się na najwyższej jakości komponentach i profesjonalnym montażu – dlatego niezbędna jest pomoc fachowców.

Instalacje teletechniczne – kluczowa opieka gwarancyjna

Ważne jest także, żeby instalacje teletechniczne spełniały kryteria Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Dlatego potrzebne jest doradztwo techniczne fachowych podmiotów, które dostarczą odpowiednie rozwiązania oraz zaoferują najwyższej jakości urządzenia dostosowane do potrzeb konkretnej sieci. Instalacje teletechniczne często potrzebują również konserwacji, a więc niesamowicie duże znaczenie ma opieka producenta. Są nią zainteresowani przeważnie inwestorzy budowlani.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]