Wzmacniasz DVB-T – najlepsze rozwiązanie na słaby sygnał antenowy

W tym miejscu zamówisz wzmacniacz DVB T.

Oglądanie TV jest w dzisiejszych czasach codziennością. Spoglądamy w telewizor przy porannej kawie i przy jedzonej wieczorem kolacji. Programy telewizyjne lubią maluchy, młodzież, osoby w średnim wieku i ci już nieco starsi. W ogromnej ofercie programowej każdy wyszuka coś odpowiedniego dla siebie. Niemniej jednak, nieraz sygnał jest tak słaby, że odbiór lubianego kanału jest zwyczajnie niemożliwy. Idealnym wyjściem są wtedy wzmacniacze antenowe, wśród których znajduje się między innymi wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T może okazać się przydatny?

Powinno się wiedzieć, że jakość sygnału jest tym słabsza, im dalej antena znajduje się od odbiornika. Do tego obniża się ona na każdym złączu, co znaczy, że optymalnym wyjściem okazuje się być zmniejszenie ilości gniazd antenowych, a także unikanie łączenia krótkich odcinków kabli. Skorzystanie ze wzmacniacza to gwarancja tego, że sygnał staje się silniejszy, a w konsekwencji odbieramy zdecydowanie wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze zakładane są zaraz za anteną bądź tuż przed telewizorem. Miejsce ich ulokowania zależne jest od tego, w jaki sposób skonstruowana jest sieć. Trzeba dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się także w wypadku radioodbiornika.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są aktualnie produkowane?

Wyróżnia się parę rodzajów urządzeń tego typu. Dzisiaj wykorzystywać można wzmacniacze kanałowe, pasmowe, masztowe oraz budynkowe. Wzmacniacz pasmowy sprawdza się wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy jest za słaby. Montuje się go niezwykle blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość nietypowy typ wzmacniacza – podbija on sygnał jedynie wybranych kanałów, ale jednocześnie efektywnie tłumi sygnał innych. Wzmacniacz masztowy wykorzystywać można wówczas, gdy sieć antenowa jest niewielka. To stosowanie właśnie jego zaleca się w domach jednorodzinnych. Przymocowuje się go na maszcie, a potem ustawia na kilku pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można montować zarówno w niewielkich, jak i naprawdę ogromnych sieciach.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]