Sklep z falownikami

W celu efektywnego użytkowania falownika, musimy wybrać odpowiedni model. Chociaż osobom mniej obytym w tej dziedzinie może to wydać się niełatwym wyzwaniem, jeśli będziemy pamiętać o kilku wskazówkach, nie będzie to źródłem większych trudności. Co zatem jest w tym przypadku najważniejsze?

Zastosowanie falowników

Najistotniejszy jest wybór przemiennika właściwego dla konkretnego urządzenia. W przypadku niewielkich napędów, sprawdzą się nawet falowniki o niewielkiej mocy, jednak do napędzania urządzeń takich jak wentylatory kopalniane zaleca się sięgnąć po falowniki o większej mocy.

Zasilanie falowników

Informacje o tym, w jaki trybie pracuje konkretny silnik znajdują się na zamontowanej na nim obudowie. Niektóre maszyny pracują tylko z zasilaniem trójfazowym, w przypadku innych natomiast mamy możliwość użycia różnych rodzajów przemienników.

Wytrzymałość falowników – to najbardziej się liczy

Od niezawodności przemienników zależy nie tylko efektywność zasilanej za ich pomocą aplikacji, ale także życie i zdrowie pracujących w jej pobliżu osób. Dlatego wybierając je powinniśmy dowiedzieć się, jaką opinią cieszą się falowniki konkretnej firmy – nierzadko mówi ona dużo o ich wydajności.

Akcesoria do falowników

Działanie falowników okaże się znacznie wydajniejsze, kiedy rozszerzymy je wykorzystując odpowiednie akcesoria. Duże znaczenie mają enkodery, które pozwalają precyzyjnie określić szybkość obrotową wału. Powinniśmy także dokupić panele, sprawiające, że obsługa falowników staje się łatwiejsza.