Zwiedź szczyty masywu Kilimandżaro – wyprawa na Mawenzi, Shirę i Uhuru

Więcej informacji o Kilimandżaro wyprawa uzyskasz tu.

Zdobywanie górskich szczytów to cel dużej części turystów, którzy kochają nietuzinkowe eskapady. Silnych przeżyć bez wątpienia zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto się jej podjąć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – wznosi się nieomal 6 km nad poziom morza. Podróżników zachęcają głównie znikające już lodowce, sposobność obserwacji wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym środowisku, jak również niepowtarzalne krajobrazy. Masyw tworzą Mawenzi, Uhuru oraz Shira – trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach. Wyprawa na ten afrykański szczyt wymaga stosownego przygotowania – ze względu na dużą wysokość istnieje ryzyko pojawienia się choroby wysokościowej, a zmienna pogoda sprawia, że zdobycie masywu jest dla turystów ogromnym wyzwaniem. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie muszą cechować się znakomitą kondycją fizyczną i psychiczną, które pozwolą na pieszą podróż przez – w przybliżeniu – 8 do 9 godzin dzień za dniem.

O czym trzeba pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro należy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą wskazane jest również zaopatrzyć się w leki działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się uchroni również należyta profilaktyka – stosowanie środków odstręczających insekty oraz korzystanie z okrycia wierzchniego przykrywającego nogi i ramiona. A co zrobić, żeby uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudobową aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]