Więcej niż wycieczka w góry – trekkingi

Skieruj się w to miejsce, jeżeli interesuje Cię najlepsza oferta trekkingów

Górskie wycieczki mogą przybierać wiele form. Od nieśpiesznych spacerów po prostych trasach w bliskim sąsiedztwie schronisk turysty, przez piesze, całodniowe wędrówki po trasach klasyfikowanych wyżej pod względem skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Aby podjąć się trekkingach, niezbędne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (zarówno oznaczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także biegłość posługiwania się sprzętem turystycznym oraz wspinaczkowym. Jakkolwiek w zamian za niejednokrotnie ogromny trud dostajemy możliwość kontaktu z dziką przyrodą i podziwiania nieziemskich widoków.

Trekkingi – dopasuj właściwy poziom trudności do swoich zdolności

Stopień trudności technicznej jest uzależniony od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Profesjonaliści rozróżniają trzy poziomy trudności wycieczek w tereny górskie. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą wszyscy, którzy dysponują , a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do większej aktywności. Kolejny stopień trudności wymaga dobrej sprawności fizycznej i przynajmniej elementarnej praktyki w górach – chociażby w polskich Tatrach. Ostatni stopień to wycieczki dla osób z doskonałą kondycją, znajomością specyfiki wysokich łańcuchów górskich i umiejących używać sprzęt, jak również nieobawiających się uciążliwych warunków biwakowania w czasie długiej wyprawy.

Gdzie organizuje się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można praktykować w każdych górach. W Polsce pasjonaci tego typu obcowania z naturą w najwyższym stopniu cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeśli natomiast idzie o inne góry Europy, sporą popularnością cieszą się Alpy, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, bałkańskie Góry Przeklęte, a także wschodnia część Karpat. Najbardziej doświadczone w trekkingu osoby mogą natomiast spróbować swoich sił w czasie wyprawy w Karakorum, Himalajach czy Andach.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]