Trekkingi w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Tu uzyskasz więcej informacji o trekkingi Himalaje

Łańcuch Himalajów wspólnie ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Oddziałuje na to wiele czynników – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Należy napomknąć także o skrajnej trudności poniektórych szczytów i tym, iż to właśnie te góry stanowią pole zmagań najlepszych wspinaczy z całego świata. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się również pośród zwykłych turystów.

Jak zaplanować trekking w Himalajach?

Na wstępie należy zaakcentować, że jeśli idzie o trekking, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi górami – nawet, jak wyprawa nie dotyczy wejścia na dany szczyt. Źródłem komplikacji bywa też samo zaplanowanie wyjazdu – kupno biletów oraz otrzymanie pozwolenia i wizy. Dlatego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących trekkingi w wysokich górach. Dodatkowym atutem jest piecza zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, które nie mają wprawy w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki w okolice Lhotse i Shishapangmy

Z ewidentnych przyczyn osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Himalajach albo Karakorum w Karakorum bądź Himalaje sporadycznie postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednakże, iż te masywy staną się ich niespełnionym marzeniem, bo częstokroć aranżowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Annapurna, Manaslu czy Everest. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale też możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków oraz podziwianie niesamowitych krajobrazów, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]