Trekkingi w górach całego świata

Jeśli ciekawi Cię najkorzystniejsza oferta trekkingów, skieruj się na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Chodzenie po wysokich górach kojarzymy zwłaszcza z naprawdę wykwalifikowanymi wspinaczami. Jednak do trekkingów niepotrzebne okazują się najczęściej tego typu umiejętności – w różnych górach wytyczono wszak trasy, z którymi poradzi sobie dowolny miłośnik gór – jeśli oczywiście będzie wyposażony w właściwe akcesoria, tj. buty z właściwą podeszwą i kijki gwarantujące przyczepność na nierównych szlakach. Na najniebezpieczniejszych odcinkach potrzebna okaże się również obecność doświadczonego instruktora, który pokaże, jak korzystać z dodatkowego, zapewniającego bezpieczeństwo sprzętu. W jakich sytuacjach więc okaże się on potrzebny? W których górach najczęściej organizowane są trekkingi?

Akcesoria do trekkingu

Trekkingi są czasem organizowane w naprawdę trudnym terenie, co sprawia, że niezbędne okazują się narzędzia ułatwiające pokonanie szlaku. Najistotniejszymi wśród nich są z całą pewnością raki, bo gwarantują przyczepność również na śliskich trasach – a na wysokich górach spotkać je można także wiosną. Na wysokich podejściach pomocny będzie również czekan. Do korzystania z tych narzędzi potrzebne są specjalistyczne kwalifikacje – z tego powodu niedoświadczeni klienci na trekkingi muszą udać się wraz z instruktorem, który pokaże nam, jak bez ryzyka pokonać trasę.

Trekkingi na Starym Kontynencie oraz na świecie

Trekkingi umożliwiają zobaczenie szczególnie interesujących szczytów na Ziemi, które zazwyczaj są niedostępne dla większości gości. Najczęściej organizowane są w wysokich pasmach – polscy górołazy często wybierają słowackie Tatry, a poza tym w Alpy oraz na skandynawskie fiordy. Sporym uznaniem w gronie miłośników trekkingu szczyci się również Kilimandżaro i Andy w Peru. Turyści, którzy zdobyli już jakieś doświadczenie w wędrówkach po górach mogą zaś wybrać się w Karakorum – trekkingi odbywają się tam między innymi u podnóża Everestu oraz Broad Peak.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]