Trekking w Dolomitach – nie tylko dla zaawansowanych

Dowiedz się więcej o Dolomity trekking.

Zwolennicy aktywnego wypoczynku na pewno znają na pamięć większość tras trekkingowych w Polsce, które położone są w Bieszczadach, w Tatrach i w Karkonoszach. Zdecydowanie są one oszałamiające, lecz osoby często uprawiające ten typ aktywności po jakimś czasie pragną poczuć ponownie ekscytację płynącą z wypraw po nieznanym terenie. Dlaczego więc korzystać tylko z marszrut w Polsce, skoro można podziwiać cudowne widoki we włoskich Dolomitach?

Dolomity – pełne baszt skalnych, skalistych grani i turni

Dolomity, a więc masyw górski położony w całości w Południowych Alpach Wapiennych, charakteryzują się znaczną liczbą stromych turni, baszt skalnych oraz poszarpanych grani, które podczas dnia pod wpływem promieni słonecznych zmieniają swój kolor. Jest to też jedno z najbardziej zachwycających pasm górskich Europy (o ile nie na świecie!), nic więc dziwnego, że dekadę temu trafiły do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w górach tych występują liczne urwiska, kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany i bardzo strome stoki, wyznaczono w nich także dużo łatwych tras, z którymi dadzą sobie radę turyści uprawiający trekking.

Szczyty Dolomiti di Sesto i Averau – co można zobaczyć na trekkingu w Dolomitach?

Niedoświadczonych miłośników trekkingu niewątpliwie urzeknie wyprawa przez Dolomity po via ferratach, to znaczy po trasach, które są zaopatrzone w liny zabezpieczające. Plan wypraw tego rodzaju jest tak skonstruowany, żeby członkowie grupy mieli czas na naukę zasad asekuracji i sposobów przemieszczania się po takim szlaku. Bardziej obeznani z górami i posiadający wysoką sprawność fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po szlaku na graniach Brenty, najbardziej znanego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta może być dla większości osób fizycznie bardzo forsowna, jednak ten, kto weźmie w niej udział na pewno będzie ją pamiętał przez całe życie. W Dolomitach można spędzić także ciekawie zimę, chodząc po mało stromych terenach na śnieżnych rakietach. Tak można zachwycać się między innymi szczytami grupy Tre Cime i Tofanów.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]