O czym nie zapominać, mając w planach wyprawy górskie?

Jeżeli interesuje Cię najkorzystniejsza oferta wypraw w góry, skieruj się na www.exploruj.pl

Bardzo dużo osób spędza swój wolny czas wędrując po górach. Zazwyczaj rozpoczynają od wędrówki po polskich Tartach, wraz z upływem czasu jednak już im to nie wystarcza. Szukają nowych wrażeń – ich marzeniem są wyprawy w coraz wyższe partie gór. Otwarte granice sprawiają, że nawet wędrówki na szczyty znajdujące się w dalekich od naszego kraju miejscach stają się obecnie możliwe.

Wyprawy w góry wysokie – jak się zorganizować?

Obecnie przed miłośnikami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją tak polskie oraz słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc), ale również najwyższe szczyty Meksyku, Afryki oraz Azji. Bez wątpienia ogromnym udogodnieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest funkcjonowanie na polskim rynku agencji trekkingowych, które zajmują się organizacją wypraw na Elbrus czy Kazbek. Oczywiście asysta agencji bardzo dużo ułatwia, ale jej przewodnicy nie zdobędą szczytów za nas. Konieczna jest kondycja, która pozwoli nam znieść trwającą wiele godzin wędrówkę z naprawdę ciężkim, ważącym nawet kilkanaście kilogramów plecakiem z dobrej jakości sprzętem i dostosowanym do warunków klimatycznych ubiorem.

Wyprawy w góry – jakie wymagania stawia się uczestnikom?

Od wszystkich, którzy podejmują decyzję o wzięciu udziału w wyprawie wysokogórskiej – na bazę pod Annapurną, Elbrus, Pik Leninalub Mount Everest – wymaga się określonego doświadczenia w podobnych do tego rodzaju wyprawach, ponieważ im wyżej będziemy się wspinać, tym większe zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej. Zdolność korzystania z czekanu czy przemieszczania się w zespole, którego członkowie wzajemnie się asekurują liną – to warunki, które powinno się koniecznie spełniać. Nie możemy zapomnieć też, że trekking wysokogórski to wędrówka o charakterze zespołowym. Liczy się więc zdolność pracy w zespole. Podczas wyprawy w góry niezbędne jest pełne dostosowanie się do poleceń wydawanych przez lidera grupy.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]