Nie tylko fitness – o lekcjach tenisa

Kliknij tutaj po więcej szczegółów o Kraków nauka tenisa

Aktywność fizyczna to współcześnie coraz częstszy sposób na spędzanie wolnego popołudnia. Popularne stały się przede wszystkim lekcje tenisa, które doskonale rozwijają kondycję i poprawiają odporność. Przyjrzyjmy się jakie pożytki zapewnia ta dyscyplina sportu.

Popraw wydolność organizmu na lekcjach tenisa

Częste treningi tenisa znacząco rozbudują tkankę mięśniową i zapewnią dużą tężyznę fizyczną. Następnym walorem jest wzmocnienie koordynacji ruchowej ciała i ogólnej wydolności organizmu. Należy nadmienić, że wyczynowe lekcje tenisa dedykowane są nie tylko dla młodzieży, ale też dla dzieci. Gdy chcemy na serio zaangażować swoje dziecko w treningi, trzeba posłać je jak najwcześniej do szkółki tenisowej. To spowoduje, że nasze dziecko szybko zacznie osiągać pierwsze sukcesy na korcie.

Lekcje tenisa – gdzie doskonalić umiejętności

Szkoły tenisa wytrenują nie tylko małych czempionów kortu. Również dorośli mogą triumfować na korcie. Wystarczy zgłosić się na jedno spotkanie z instruktorem, który nauczy nas podstawowych chwytów oraz zademonstruje jak trzeba serwować. Utalentowani mistrzowie trenowani są w ośrodkach w Krakowie i Poznaniu, gdzie lekcje tenisa są najpopularniejsze. Tak naprawdę nie jest ważne jaki mamy poziom sprawności fizycznej, ale talent i nasze zaangażowanie. Kiedy ćwiczymy wyłącznie rekreacyjnie, myślmy po prostu o endorfinach wydzielających się podczas gry w tenisa.

Nasz adres:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]