wyprawy, wyprawy górskie

Alpy, Karakorum, Himalaje – wyprawy górskie z przewodnikiem

Góry od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, wspaniałe widoki, możliwość sprawdzenia samego siebie, a także element sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie tras. Nie dziwi zatem to, że turystyka górska, trekkingi czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwaną popularnością. Zróżnicowana skala trudności poszczególnych szlaków sprawia, iż każdy – nawet absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może jednakprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Aranżowanie wyprawy górskiej poza granicami Polski

Wspomniane kłopoty mogą stać się wyjątkowo uciążliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych łańcuchach górskich – zwłaszcza tych bardzo dalekich od naszego kraju. W takich sytuacjach wskazane jest skorzystać z oferty firm w profesjonalny sposób planujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te odbywają się one pod okiem doświadczonego przewodnika, nie świadczy jednakże, że każdy może w nich uczestniczyć. Zależnie od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, wymagane jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane kierunki

Ogromną popularnością wśród miłośników wypraw górskich cieszą się oczywiście Karakorum oraz Himalaje, niemniej jednak z uwagi na wysoki poziom trudności i spore koszty nie każdy miłośnik trekkingów decyduje się na te rejony. Zdecydowanie tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te koncentrujące się na zdobywaniu szczytów Uralu oraz Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym rodzime firmy organizują również wyprawy w góry na Alasce (Ameryka Północna) i w Andy (Ameryka Południowa).

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]