Trekking w Alpach – wycieczki nie tylko dla zaawansowanych

Potrzebujesz więcej wiadomości o aktualnej ofercie wycieczki w Alpy Austriackie? Doskonale trafiłeś! Skieruj się na https://tinyurl.com/yharr9gw.

Polscy pasjonaci gór, którzy znają już dobrze wszelkie marszruty w w Karpatach, w Sudetach oraz w Górach Świętokrzyskich, ostatecznie zaczynają poszukiwać nowych wrażeń i wertują oferty wycieczek w inne łańcuchy górskie Europy. Wielu z nich zdecyduje się na podróż w Alpy, gdzie zapewne pierwszy raz w życiu zmierzą się z trekkingiem lub narciarstwem wysokogórskim.

Kilka informacji o Alpach

Alpy są najwyższym górskim łańcuchem Starego Kontynentu, którego obszar obejmuje parę europejskich państw, między innymi Słowenię, Niemcy, Liechtenstein i – rzecz jasna – Francję, gdzie leży najwyższy szczyt Europy, to znaczy Mont Blanc, znany także jako Dach Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jakkolwiek to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne przepiękne wierzchołki, o pokonaniu których fantazjują alpiniści z całego świata, to przykładowo Signalkuppe – 4554 m n.p.m., Nordend – 4609 m n.p.m. czy Weisshorn – 4506 m n.p.m. , a także inne znaczące dla wspinaczki szczyty, jak Eiger oraz Trzy Szczyty Lavaredo. Alpy dzieli się na wysokie Alpy Zachodnie i niskie Alpy Wschodnie.

Wyprawy w Alpy – wybierz te organizowane w małych grupach

Jakie wycieczki w Alpy przygotowują krajowi organizatorzy wypraw i trekkingów w górach? Jest sporo atrakcyjnych propozycji kierowanych do pasjonatów gór o przeróżnym szczeblu zaawansowania. Osoby, które nie miały uprzednio kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale utrzymują dobrą kondycję fizyczną i nabyły już zręczność w jeździe na nartach, mogą uczestniczyć w siedmiodniowym skitourze po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Natomiast dla osób zaawansowanych organizowane są wycieczki na austrackie via ferraty powiązane z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, dzięki którym można podwyższać swoje kwalifikacje. Tym, których interesuje zwłaszcza zdobycie wiedzy, polecamy trwający 10 dni Projekt 6000, który którego celem jest opanowanie fundamentów bezpiecznego poruszania się w wysokich górach. Bezdyskusyjnym atutem takich wycieczek jest to, że prowadzone są w ograniczonych, najczęściej 7-osobowych zgrupowaniach, co sprawia, iż każdy z uczestników może liczyć na dogłębną uwagę szkoleniowców.

Z wykwalifikowanymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wyprawa w Alpy okaże się niezapomnianym doświadczeniem, niosącym satysfakcję z przełamywania własnych ograniczeń, ale także podsycającym ochotę na więcej.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]