Rafting Dunajcem – zabawa i przygoda w jednym

Wypoczynek na rzekach kojarzy nam się głównie ze spływami kajakowymi. To rozrywka i metoda podróży, który jest w naszym kraju popularny od ponad stu lat i w dalszym ciągu znajduje nowych miłośników. W ostatnim czasie doczekał się jednak poważnej konkurencji. Mowa o raftingu, czyli spływach wieloosobowymi pontonami po rzece o porywistym, górskim charakterze. Dostarcza on dużo większe emocje niż pływanie, a w tym samym czasie pozwala obcować z dziką przyrodą i podziwiać krajobrazy nieosiągalne dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy na Dunajcu – także dla amatorów?

Osoby wybierające rafting na Dunajcu nie muszą posiadać konkretnych umiejętności – organizatorzy takich usług przystosowują stopień trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie bez wątpienia umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, zyskana na przykład w kanadyjce albo kajaku. Miejmy przy tym na uwadze, że spływ po Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych wycieczek. Aby sprawnie poradzić sobie z bystrym nurtem i przeciwnościami czekającymi na szlaku, uczestnicy muszą być co najmniej w dobrej kondycji i powinni cenić sobie aktywne, również nieco ekstremalne metody odpoczynku.

Rafting po Dunajcu – co zobaczymy?

Znoje samej przeprawy wynagradzają cudowne widoki. Rafting na Dunajcu to świetna okazja do tego, by z niecodziennej perspektywy podziwiać niesamowite krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem tej rzeki przynależą bowiem do najbardziej przyciągających krajobrazowo rejonów naszego kraju, a nawet Europy. Spływ pontonowy Dunajcem to też wspaniała alternatywa dla miłośników adrenaliny, gdyż szlak bogaty w liczne przeszkody i zakola podaruje wiele niezapomnianych emocji.