aktywne wyprawy

Niezapomniane przeżycia i szkolenia – co oferują organizatorzy wycieczek dla aktywnych

Znane są dwie grupy ludzi: pierwsi lubią czas wolny spędzać na przyjemnej bezczynności, a drudzy każdy urlop chcą zaplanować sobie tak, żeby zrobić coś nowego, czego wcześniej nie przeżyli. Właśnie dla takich osób biura turystyczne przygotowują nietuzinkowe oferty wypraw dla aktywnych.

Wyprawy dla aktywnych – dlaczego warto?

Aktywne wycieczki to drobiazgowo przygotowane kilkudniowe wyprawy dla tych, którzy chcieliby poznać różne zakątki Polski oraz świata z zupełnie nowej perspektywy. Scenariusz takich podróży jest wypełniony fantastycznymi atrakcjami, których zwyczajny turysta nie zazna z pozycji komfortowego fotela na werandzie wynajętej kwatery w górach. Wyprawa dla osób poszukujących ciekawych doświadczeń to również pierwszorzędna sposobność, by zdobyć dodatkowe kwalifikacje, ponieważ nierzadko łączy się ze szkoleniami niezbędnymi do opanowania mechanizmów przetrwania na danym obszarze. Podczas wyprawy w góry można m.in. dowiedzieć się, jak korzystać z czekana oraz raków czy jak poruszać się po via ferratach. Uczestnicy opanowują procedury survivalu, jak również tego, jak postępować w zagrażających życiu sytuacjach, które mogą ich zaskoczyć, czyli przykładowo w razie lawiny. Wypada też dodać, iż taka wyprawa w góry nafaszerowana jest trudnymi zadaniami wymagającymi ufności i kooperacji pomiędzy członkami grupy, co może skończyć się zawiązaniem wieloletnich znajomości.

Gdzie aranżowane są aktywne wyprawy?

Najbardziej atrakcyjne wyprawy, do których musimy wykazać się świetną wytrzymałością fizyczną, to w głównej mierze wycieczki w góry, w tym także w góry wysokie, a kierunkiem są wierzchołki rozsiane po całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach górskich, ale z wzorową kondycją fizyczną, mogą wziąć udział m.in. w trekkingu po Podhalu i zdobyć 4 najbardziej znane szczyty tego rejonu: Giewont, Turbacz, Babią Górę i Trzy Korony. Mogą też odwiedzić Sycylię, gdzie zobacząz bliska Etnę, sycylijskie parki narodowe i zwiedzą zachwycające miasta tej wyspy – Palermo, Trapani oraz Katanię. Lecz Stary kontynent to nie jedyne rejony, dostępne dla nieprofesjonalnych turystów – bez większych przeszkód dadzą sobie rade także podczas wyprawy w Himalaje bądź do Namibii.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]