O systemach mass collect

Zobacz, czym jest mass collect na https://flobo.io/mass-collect/.

Mass collect to usługa, której głównym aspektem jest identyfikacja masowych płatności od klientów. Opisujemy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób upraszcza pracę dużym oraz małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z nadania klientom własnych numerów rachunków

Działanie mass collect jest właściwie stosunkowo proste. Polega na nadaniu wszystkim klientom własnego numeru rachunku, który jest równocześnie ich ID. Takie rozwiązanie sprawdza się wszędzie tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest szeroka grupa klientów, a więc na przykład w prywatnych klinikach, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne oraz wszelkich działalnościach, gdzie wykorzystuje się płatności abonenckie (między innymi w sieciach siłowni). Opłaty wpływające w usłudze mass collect kierowane są na wskazany rachunek firmowy, jednak uprzednie przydzielenie klientom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jakim sposobem dokonali oni wpłaty (przelew za pośrednictwem poczty, standardowy przelew lub przelew z karty). Zastosowanie mass collect przekłada się też na szybsze księgowanie należności aniżeli podczas księgowania manualnego, a równocześnie na wyeliminowanie potencjalnych pomyłek, które mogą wyniknąć w czasie tej czynności.

Bieżące śledzenie przychodzących należności – plusy mass collect

Choć mass collect nie jest aktualnie oferowane we wszystkich bankach (mają ją między innymi Bank Pekao i mBank) warto przeanalizować możliwość jego wdrożenia w firmie, również takiej, która miesięcznie rozlicza mniej niż setki dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect wiąże się wszak z kilkoma korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość integracji z platformą finansowo–księgową (a zatem bieżące kontrolowanie spływu opłat) czy połączenie z narzędziami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na połączenie z usługą mass collect banku, ale posiada też opcję wysyłania powiadomień o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy owocuje zwiększeniem terminowości u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]