Kredyt obrotowy – sposób na wsparcie prowadzonej przez siebie działalności

Zarówno rolnicy, jak też właściciele firm, które pragną je rozwijać, powinni inwestować w zakup nowatorskich urządzeń oraz maszyn. Tak ogromne wydatki ciężko jest jednak sfinansować z własnych środkach. Rozwiązaniem może się w związku z tym okazać zaciągnięcie kredytu obrotowego.

Gospodarstwo rolne a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe dla rolników mają w obecnie aktualnie nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, którzy mają zbyt niską zdolność kredytową i nie mają możliwości zaciągnięcia kredytu w banku. Miejmy jednak na uwadze, że nierzadko kredyty zaciągane w parabankach generują większe koszty lub zawierają nierentowne dla klienta warunki, więc nie rekomendujemy tego rozwiązania.

O wsparcie na bieżącą działalność pod postacią kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności sprowadzono do koniecznego minimum. To również dla wielu rolników okazuje się naprawdę dużym atutem, ale wciąż wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy tylko ze sprawdzonym doradcą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale też właściciele firm. Kredyt tego typu można wykorzystać na finansowanie wydatków związanych z bieżącą działalnością firmy. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego może okazać się trudne. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc posiadający duże doświadczenie pośrednik. Jego wiedza i znajomość procedur bankowych pomogą nam wyszukać kredyt świetnie dopasowany do potrzeb i wymagań prowadzonej przez nas firmy. Nagłe wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm czy osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, ponieważ dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozszerzać swoją działalność lub regulować swoje zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są w krótkim czasie, bez niepotrzebnych formalności i utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach lub jednorazowo.