Jak działa internetowy kantor wymiany walut?

Zaprzestań bezowocnych poszukiwań! Kantor internetowy odnajdziesz na https://nkantor.pl.

Jeszcze dekadę temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w banku lub w kantorze – na te ostatnie w dalszym ciągu można się natknąć hipermarketach czy w galeriach handlowych! Jednak w ekspresowo zmieniającej się rzeczywistości, konsumenci pragną wymieniać obcą walutę bez przymusu wychodzenia z domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, wskutek tego też powstały kantory internetowe, które to umożliwiają.

Kantor internetowy to niższy spread

Operacja w kantorze online jest tak samo nieskomplikowana jak kupno obcej waluty w fizycznym kantorze. Użytkownik wchodzi do serwisu przez zarejestrowany przez siebie profil, a w następnej kolejności przelewa do swojego panelu środki, które pragnie przewalutować. Zaletą kantorów online jest przede wszystkim to, iż wymianę można zlecać w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie ma miejsce już w godzinach pracy serwisu po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie informacji pobieranych z Forex co parę sekund, a nie – jak to bywa w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, najczęściej z minionego dnia. Kolejnym i niezwykle ważnym atutem kantorów internetowych są niższe spready niż te proponowane przez banki oraz kantory stacjonarne. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od indywidualnej marży) może skutkować uiszczeniem spreadu na poziomie nawet 4-5%, natomiast w kantorze online spready przeważnie nie wychodzą poza 2%. Kantory online świadczą również kilka pomocnych usług popularnych wśród klientów, m.in. posiadają opcję transakcji odroczonej wykonywanej w ustalonym przez użytkownika dniu albo takiej, w której klient zleca wymianę waluty po wskazanym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wówczas, gdy podany przez klienta kurs spotka się z kursem na rynku).

Cenisz sobie swobodę w rozporządzaniu środkami finansowymi? Kantor online jest dla Ciebie

Kantory online to usługa dla wszystkich doceniających wygodę oraz dużą swobodę w dyspozycji własnymi funduszami. Używają ich także kredytobiorcy spłacający zobowiązania zaciągnięte w walucie obcej i osoby uczące się czy też pracujące poza granicami Polski. Jednakże nim zadecydujemy, aby powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto zbadać jego reputację i bezpieczeństwo, np. poprzez przeszukanie strony KNF, czy został on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.