Zaciski sprężynowe i ściągi szalunkowe – akcesoria szalunkowe

Sprawdź, gdzie kupić akcesoria szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły służące do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na każdej budowie. Jakie moduły używa się w trakcie szalowania? Dlaczego warto zaopatrzyć się w nie przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

By szalunki używane do wykopów, stropowe czy ścienne były ustawione we właściwy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują obecnie sporo elementów służących do wzmacniania szalunków, między innymi ściągi szalunkowe, napinacze rygla, sworznie napinające, nakrętki, klucze do żabek napinających i rusztowań, zaciski sprężynowe, rurki dystansowe, korki i stożki oraz listwy fazujące czy pozycjonujące. Ściąg szalunkowy, nazwany też ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga utrzymać odpowiedni odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako uchwyty umożliwiające złączenie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią też dystanse, które umożliwiają utrzymanie odpowiedniej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie można nie wziąć pod uwagę też ocynkowanych nakrętek pasujących do ściągów.

Czy warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze wyposażonych sklepach internetowych. Witryny internetowe oferują świetnej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Tekko, Peri czy Rasto i można je nabyć w przystępnych cenach.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]