szalunki, wynajem szalunków

Wynajem szalunków – na czym to polega?

Szalowanie to jedna z najchętniej stosowanych na budowach technologii. Na czym polega? Szalunek to pewnego rodzaju forma, którą wypełnia się cementem – najczęściej przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle wykonywane są z drewna, jednak łatwo zaobserwować też konstrukcje zrobione ze stali, a czasem nawet plastiku. Pozostałymi niezbędnymi elementami szalunków są dźwigary i podpory, bo te umożliwiają osiągnięcie odpowiednich rezultatów. Niestety ze względu na wysokie ceny nie wszystkie firmy remontowe posiadają własne szalunki. Jeśli okażą się potrzebne, mogą wszak zwyczajnie je wynająć – szczególnie, że wynajem szalunków to obecnie bardzo często wybierana usługa.

Kupno czy wynajem szalunków?

Kupno własnych szalunków okaże się trafionym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zlecenia na wykonanie fundamentów, gdyż jak już wspomnieliśmy, są one w tym celu niezbędne. Jeśli z kolei wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością naszej firmy, warto sprawdzić atuty, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy go wybrać? Głównie ze względów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków kilka razy w sezonie okaże się bardziej korzystne niż ich kupno. Dobrze nadmienić również o komforcie, ponieważ trzymanie rzadko wykorzystywanych szalunków może generować duże wydatki.

O czym pamiętać przy wyborze wynajmu szalunków?

Jeśli postawimy na wynajem szalunków, warto dokładnie zastanowić się nad tym, jaka firma nam je dostarczy. W jaki sposób ją znaleźć? Najlepiej wybrać usługi firmy doświadczonej w dostawach sklejki dla ekip budowlanych – w ten sposób zyskamy pewność, że szalunki będą solidne oraz funkcjonalne. Naprawdę ważna okaże się też troska o kontrahenta – w przypadku, gdy zbliża się termin rozpoczęcia prac nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. W razie wątpliwości dobrze natomiast wejść do internetu, by dowiedzieć się, co o usługach konkretnej firmy sądzą dotychczasowi klienci.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]