Okna skrzynkowe do wiekowych obiektów

Jeśli szukasz okien drewnianych skrzynkowych, koniecznie sprawdź www.oknostol.com.pl/okna/okna-skrzynkowe/.

Okna skrzynkowe kojarzymy zwłaszcza z wiekowymi obiektami. Często spotkać je możemy w starych kamienicach, starych domkach oraz pałacach. Obecnie są one produkowane przede wszystkim z myślą o założeniu w takich budynkach, gdyż użycie skrzynkowych okien wymagane jest przez konserwatora. Warto przy okazji zauważyć, że z uwagi na ich walory wizualne coraz chętniej zakładane są także w nowszych obiektach. Szczególnie, że dzisiejsze modele są tak samo funkcjonalne, co okna wyprodukowane starymi technikami. Jak więc wyglądają okna skrzynkowe? Z czego są produkowane?

Okna skrzynkowe – konstrukcja

Nazwa okien skrzynkowych nawiązuje do ich konstrukcji. Składają się z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi jest powietrze. Jest to swego typu izolator, który zabezpiecza wnętrze przed chłodem. Okna skrzynkowe w zabytkowych budynkach nierzadko podzielone są na czworo elementów – te górne, skrzydła o mniejszej powierzchni są otwierane oddzielnie i kiedyś były używane do wentylowania pomieszczeń. Taka konstrukcja najlepiej zda egzamin w budynkach zabytkowych – na przykład chatach ceglanych.

Okna skrzynkowe – materiały

Okna skrzynkowe, tak jak pozostałe rodzaje, powinny być wyprodukowane z odpowiedniego materiału. Dotychczas najczęściej wybierano sosnę lub dąb, jednak od niedawna ich producenci stosują również gatunki egzotyczne. Drewna takie jak np. meranti okazują się wszak znacznie bardziej wytrzymałe na wpływ deszczu, wiatru i ekstremalnych temperatur.

Nasz adres:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]