Elementy budowlane – dźwigary

Zobacz, gdzie zamówić dźwigar

Szalunki to struktury potrzebne na większości budów. Przy ich użyciu możliwe jest nadanie zamierzonego kształtu murom wylewanym z betonu oraz przygotowanie w nich przepustów na drzwi i okna. Szalunki są też niezbędne przy formowaniu sklepień – wtedy ich kluczowym elementem są dźwigary. Bez ich użycia nie byłoby możliwe wzniesienie jakiegokolwiek wielopiętrowego budynku. Dźwigary sprawiają, że strop nie opada natychmiast po wylaniu i może zestalić. Z jakich surowców wytwarza się dźwigary? Gdzie można je kupić?

Z jakich drzew wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest potężnym obciążeniom, które sięgają kilkudziesięciu ton. Z tej przyczyny jego fundamentalnym przymiotem jest wytrzymałość. W największym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość produkcji i typ użytych w tym celu materiałów. Te powinny być rzetelnie wyselekcjonowane i sprawdzone pod kątem odporności na potężne naciski. Najodpowiedniejszym materiałem jest lite drewno takich drzew jak buk, olcha, topola czy sosna. Niezmiernie istotne jest również poprawne zaimpregnowanie dźwigarów, które zabezpieczy je przed szkodliwym działaniem wilgoci, klejów i innych ciekłych chemikaliów używanych na budowie – a więc substancji, które bezpośrednio niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – można je wypożyczyć

Firmy, które na co dzień zajmują się wznoszeniem wielopoziomowych budynków mają swoje dźwigary. Ich kupno i przechowywanie generuje jednakże pewne wydatki. Na szczęście firmy, które od czasu do czasu podejmują się zamówień tego typu, mogą ustrzec się wspomnianych przeszkód. Najlepszym wyjściem dla nich będzie skorzystanie z oferty podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, jak również pozostałych części szalunków.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]