Drewniane okna lepsze niż inne

Szukasz okien drewnianych? Skieruj się tu

Drewniane okna zwykle kupowane są nie tylko ze względu na wysokie walory estetyczne, ale również na ich trwałość. Ten naturalny materiał gwarantuje elegancki wygląd, który nie zmienia się przez bardzo długi okres. Nie tylko jednak wygląd jest wielkim atutem tego typu okien. Jakie są inne powody, dla których jest to dobry wybór, nawet w przypadku, gdy ich koszt jest czasem wyższy niż okien z PCV?

Okna drewniane – klasyczna elegancja

Każdy fan przedmiotów wykonanych z drewna, szczególnie tych związanych z urządzaniem domu, wskazuje na niepowtarzalny klimat, jaki tworzy materiał ten. Można także wybierać spośród wielu gatunków tego surowca, które miewają rozmaity wygląd, odcienie czy rozmaitą fakturę, co stwarza olbrzymie możliwości aranżacyjne oraz można dzięki temu zaspokajać różne oczekiwania i gusta. Drewno jest też niezaprzeczalnie ciepłe, wywołuje skojarzenia z domową przytulnością, może być więc doskonałym wyborem do wytwarzania wszelkich elementów aranżacyjnych.

Inne istotne zalety okien drewnianych

Drewno stwarza różnorakie możliwości jeżeli chodzi o produkcję okien. Przybierają one bardzo różny wygląd oraz styl. Drewniane ramy można malować na dowolne kolory, a ponadto poddawać obróbce, tworząc piękne wzory. Tylko drewno może być wykorzystywane do restaurowania zabytków, znakomicie spisuje się także w domach osób cierpiących na alergie. Nie wydziela żadnych toksycznych substancji, a wręcz pozytywnie wpływa na samopoczucie mieszkańców, poprawiając mikroklimat domu. Do tych zalet można jeszcze dodać to, że istnieje wiele dobrych metod poprawiania trwałości okien z drewna, jak również fakt, że drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno jeżeli wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak również utylizacji, która jest stosunkowo łatwa oraz nie szkodzi ekosystemowi. Wszystko to sprawia, iż drewniane okna są bardziej godne polecenia aniżeli okna wykonywane z PCV czy plastiku.

Nasz adres:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]