Budowa domów z bali – ciepłe i piękne domy

Chcesz sprawdzić, jak zamówić budowę domów z bali? Nie zwlekaj! Koniecznie sprawdź domygoralskie.com/technologie.html.

Domy wznoszone w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się rosnącą popularnością. Są wybierane coraz częściej i stanowią bardzo dobrą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy takie wznosi się z drewnianych bali, które układane są w dość charakterystyczny sposób. To znana od wieków metoda budowania domów, którą doceniliśmy ponownie.

Budowa domów z bali: cechy charakterystyczne takich domów?

Rosnąca cały czas popularność tak budowanych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy budowane w takiej technologii wyglądają bardzo pięknie. Do tego we wnętrzu domów z bali panuje wyjątkowa atmosfera, która sprawia, że mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to w pełni naturalny izolator termiczny. To właśnie dlatego domy z bali nie potrzebują wykonywania czasochłonnego i niezwykle drogiego ocieplenia. Są dużo cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które najczęściej generują ogromne straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą prawidłowo konserwowane, przetrwają w nienagannym stanie całe lata. Koszt ich wybudowania naprawdę nie jest za wysoki, na skutek czego też pod tym względem konkurują one z technologiami innego rodzaju. Domy budowane z bali naprawdę często zobaczyć można na terenach położonych w górach i na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są aktualnie z chęcią wznoszone również w innych rejonach naszego kraju. Bale są właściwie przygotowywane, w efekcie czego są odporne na wilgoć i inne czynniki atmosferyczne. To właśnie dlatego domy budowane z bali mogą być budowane we wszystkich częściach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest potrzebna

Wybierając dom w technologii zrębowej, powinno się zadbać, aby zarówno wykonanie projektu, jak i realizację prac budowlanych powierzyć fachowcom, którzy specjalizują się w takim typie budownictwa. Tylko wówczas można być pewnym, że dom zostanie zaprojektowany oraz wybudowany właściwie, a podczas użytkowania nie wyjdą na jaw niepożądane niespodzianki.

Nasz adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]