Armatura kwasoodporna – zastosowania

Dowiedz się więcej o armaturze kwasoodpornej.

W domu w stu procentach sprawdzi się armatura, która będzie odporna na rdzewienie. W wielu przypadkach wymagane będą niestety znacznie korzystniejsze właściwości stali, z której wykonana jest używana armatura. Dzieje się tak na przykład w fabrykach, w których wytwarza się towary z użyciem substancji żrących – jak lakiery oraz nawozy. By dostarczyć je we właściwe lokalizacje fabryki, trzeba wówczas skorzystać z armatury umożliwiającej wykonanie instalacji odpornej na działanie substancji żrących. Szczęśliwie w sklepach znajdziemy mnóstwo towarów, z którymi będzie to możliwe. Z czego zatem wykonana bywa armatura kwasoodporna? Które części znajdziemy w katalogach wytwórców? W jakich sklepach je kupić?

Armatura kwasoodporna – które elementy?

Na rynku znajdziemy najróżniejsze części armatury kwasowej – na przykład zawory, mufy, czwórniki a także rozety i redukcje. Niezależnie od tego, jakie będą to elementy, najistotniejsze jest to, z jakiego surowca zostały wyprodukowane. Żeby zagwarantować absolutną odporność na działanie kwasów, wykorzystuje się przede wszystkim specjalne typy stali nierdzewnej. Zazwyczaj armatura kwasoodporna wykonana jest więc ze stali kwasowej, którą produkuje się poprzez sporą domieszkę niklu i chromu. Opisywany surowiec jest wytrzymały na działanie wszystkich substancji o mocy niższej niż H2SO4.

Armatura kwasoodporna – w jakim sklepie?

Armaturę kwasoodporną można kupić między innymi w tradycyjnych sklepach z artykułami metalowymi. Takie wyjście ma jednak sporo minusów. Najistotniejszą z nich są rzecz jasna duże koszty zakupu, które sprawiają, że montaż kompletnej sieci potrafi stać się dużym wydatkiem. Poza tym nie zawsze kupimy w nich modele, które są dla nas niezbędne. Dlatego dobrze kupić armaturę kwasoodporną w sklepach online, bo te proponują po pierwsze spory wybór elementów, ale również zazwyczaj mniejsze ceny.

Nasz adres:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]