Akcesoria szalunkowe – niezbędne w budownictwie

Dowiedz się, gdzie kupić akcesoria szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wspierania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie moduły wykorzystuje się w trakcie szalowania? Kiedy warto kupić je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

By szalunki stropowe, używane do wykopów czy ścienne były ustawione we właściwy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają obecnie wiele elementów służących do wzmacniania konstrukcji, m.in. sworznie napinające, ściągi szalunkowe, napinacze rygla, klucze do rusztowań i żabek napinających, nakrętki, zaciski sprężynowe, rurki dystansowe, korki i stożki oraz listwy pozycjonujące czy fazujące. Ściąg szalunkowy, zwany też ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga utrzymać stosowny odstęp pomiędzy płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty pozwalające związać szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią też dystanse umożliwiające utrzymanie właściwej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób nie uwzględnić także ocynkowanych nakrętek pasujących do ściągów.

Dlaczego warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato wyposażonych sklepach online. Sklepy te oferują wysokiej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Peri, Rasto czy Tekko i można je kupić w przystępnych cenach.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]