Garść informacji o znakach BHP

Dowiedz się, gdzie kupić znaki BHP.

W naszym kraju obowiązują naprawdę precyzyjne przepisy BHP. Ich przestrzeganie zapewnia poczucie bezpieczeństwa i przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo różnorakich zagrożeń staje się niezwykle rzadkie. Obecnie kodeks BHP nakłada konieczność odpowiedniego znakowania budynków. Tym samym dbałość o właściwy montaż znaków BHP jest obecnie bardzo ważna. Kiedy wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę mają do spełnienia?

Na chwilę obecną znaki BHP umieszcza się na najróżniejszych budynkach. Chodzi między innymi o zakłady pracy, kompleksy biurowe, jak również przedszkola czy urzędy, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to między innymi oznaczenia takie jak ogólne instrukcje BHP czy przepisy dotyczące sposobu zachowania się w momencie pożaru czy innego rodzaju zagrożenia. Do znaków BHP, które mają naprawdę duże znaczenie, zaliczane są również instrukcje , które mówią o zasadach postępowania z odpadami o charakterze medycznym, które wiesza się w szpitalach. Jednym z niezwykle często wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki , które oznaczają drogę ewakuacyjną. Chyba nie znajdziemy osoby, którą należy przekonywać o tym, jak wielkie znaczenie ma właściwe opisanie trasy do ewakuacji. To ona jest wykorzystywana w momencie, kiedy w budynku wystąpi jakieś niebezpieczeństwo, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można także dostrzec na najróżniejszych maszynach, które awaria wykluczyła z użytkowania – odnosi się to m. in. wind. Znaki BHP powszechnie wykorzystywane są również w przemyśle. Wykorzystuje sięwówczas z reguły znaki ostrzegawcze , ale również znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są produkowane?

Wykorzystywane dzisiaj znaki BHP są zawsze wytwarzane z materiału trwałego, który świetnie znosi niesprzyjające warunki atmosferyczne. W zdecydowanej większości przypadków jest to wysokogatunkowe PCV. Za sprawą tego znaki BHP można stosować nie tylko we wnętrzach budynków, ale również na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie tracą one swojego rewelacyjnego wyglądu i – co najważniejsze – będzie można rozszyfrować to, co się na nich znajduje. W wielu przypadkach powlekane są także materiałem fluorescencyjnym, dzięki któremu są one widoczne nawet przy złym oświetleniu. Montaż znaków BHP jest nieskomplikowany każdy.

Nasz adres:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]